• امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳
 • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024
امروز 0
0
در تسریر بخوانید؛

مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است و چه ضرورتی دارد؟

 • کد خبر : 37257
 • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است و چه ضرورتی دارد؟
مشاوره‌ به شما کمک می‌کند تا همه جوانب مختلف ارتباطات، احساسات و چالش‌های زندگی مشترک را بررسی کنید. بدین شکل قطعا زندگی موفق‌تری خواهید داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تسریر، ازدواج مقوله حساس و پیچیده‌ای است؛ از همین‌رو اغلب افراد برای انتخاب درست از مشاوره ازدواج کمک می‌گیرند. حال اگر فردی بخواهد برای بار دوم ازدواج کند این حساسیت بیشتر می‌شود؛ مخصوصا اگر یک مرد تصمیم بگیرد با زنی ازدواج کند که در زندگی مشترک اول خود شکست خورده و اصطلاحا به او مطلقه می‌گویند. در چنین مواقعی اگر بدانید روند مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است و از آن کمک بگیرید، تصمیم‌گیری شما با اطمینان خاطر بیشتری انجام می‌شود.

اگر شما هم قصد دارید با زنی ازدواج کنید که قبلا یک بار جدا شده و نگران چالش‌هایی هستید که ممکن است با آن مواجه شوید، با ما در این مقاله همراه شوید تا بررسی کنیم مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است و چه کمکی می‌کند.

مشاوره ازدواج با زن مطلقه چیست؟

ازدواج با زن مطلقه موقعیت حساسی است که نیاز به آمادگی مرد از لحاظ روحی دارد. از همین‌رو اگر بدانید روند این مشاوره چگونه است و از آن کمک بگیرید، قطعا با فهم بهتری از تجربه‌ها و نیاز زن مطلقه با او ارتباط برقرار می‌کنید. بدین شکل توافق سازنده‌ای بین شما و همسرتان ایجاد می‌شود که نتیجه آن احساس آرامش در زندگی مشترک است.

با این حال قبل از اینکه توضیح دهیم این چگونه است، باید بگوییم این مشاوره به عنوان یک ابزار حیاتی در نظر گرفته می‌شود تا مرد با نیازها، ترس‌ها و تجربه‌های تلخ زنی که قبلا یک بار جدا شده بیشتر آشنا شود. همچنین در روند جلسات مشاوره ازدواج با زن مطلقه می‌توانید به راه‌کارهای بهینه برای ادامه ارتباط‌تان دست پیدا کنید.

مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است؟

این نوع مشاوره مانند سایر مشاوره‌های مرتبط با ازدواج به صورت ۲ نفره با حضور زن و مرد برگزار می‌شود. معمولا زوجین یک یا ۲ بار در هفته با مشاور ملاقات می‌کنند که هر جلسه حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. زنی که قبلا یک بار در زندگی مشترک شکست خورده با ترس‌هایی مواجه است که اگر مرد آن‌ها را نشناسد و درک نکند، نمی‌تواند ارتباط موثری با او برقرار کند.

همچنین زن مطلقه ممکن است نگران قضاوت دیگران یا اعضای خانواده مرد باشد که در چنین وضعیتی شرکت در جلسات این مشاوره می‌تواند ذهن زن را از دغدغه‌های آزاردهنده آزاد کند. اگر در این میان، زن از ازدواج قبلی خود فرزندی داشته باشد، نگرانی‌ها و دغدغه‌های او بیشتر خواهند شد.

بنابراین باید بگوییم مهم‌ترین هدف این نوع مشاوره علاوه بر بهبود ارتباط مرد با زن مطلقه، ایجاد یک اتحاد مثبت و پایدار در زندگی مشترک آن‌هاست. از همین‌رو مشاور، با ترسیم آینده زندگی زوجین در چنین موقعیتی و نشان دادن موانع احتمالی سر راه آن‌ها، تلاش می‌کند تا زن و مرد بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

مراحل مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است؟

مراحل این نوع مشاوره عبارت‌اند از:

 • شناخت نیازها و تجربیات: اولین گام، رسیدن مرد به درک عمیق از نیازها، انتظارات و تجربیات زن مطلقه است.
 • ارتباط موثر: در طول جلسات مشاوره ازدواج با زن مطلقه به مرد و زن مهارت‌های برقراری ارتباط موثر برای دست‌یابی به درک بهتر و حل مسائل آموزش داده می‌شود.
 • مدیریت احساسات: زن مطلقه و مرد باید یاد بگیرند در مواجهه با چالش‌ها، قضاوت‌ها و تغییرات جدید، احساسات خود را به شکل صحیحی مدیریت کنند.
 • پشتیبانی روانی: به افرادی که می‌پرسند مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است باید بگوییم این ازدواج در برخی فرهنگ‌ها به راحتی پذیرفته نمی‌شود. بنابراین زن مطلقه و مرد به پشتیبانی روانی زیادی نیاز دارند که این نوع حمایت توسط مشاور متخصص با هدف ساخت یک ارتباط پایدار و سالم انجام می‌شود.
 • مدیریت بحران: به طور کلی زندگی زناشویی با فراز و نشیب زیادی همراه است. وقتی مرد با یک زن مطلقه ازدواج می‌کند، مخصوصا اگر زن از ازدواج قبلی خود فرزند داشته باشد، احتمال ایجاد موقعیت‌های سخت بیشتر می‌شود. این نوع مشاوره، چگونگی مواجهه با مشکلات و تصمیم‌گیری در مواقع دشوار را به مرد و زن آموزش می‌دهد.
 • تعامل با خانواده: مشاور در روند مشاوره ازدواج با زن مطلقه راه‌کارهای موثر برای پذیرش راحت‌تر و تعامل بهتر با خانواده ۲ طرف ارائه می‌دهد.
 • برنامه‌ریزی زندگی مشترک: وقتی با شرکت در جلسات این نوع مشاوره متوجه شدید این مشاوره چگونه است، می‌توانید به کمک مشاور برای زندگی مشترک خود اهداف و آرزوهای مشخصی را برنامه‌ریزی کنید.
 • تقویت رابطه جنسی: ممکن است زن مطلقه برای شروع ارتباط جنسی پس از ازدواج مجدد نیاز به دریافت مشاوره داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مراحل این مشاوره این است که به مرد و زن نحوه شناخت و حرف زدن در مورد نیازهایشان را آموزش می‌دهد.

چه زمانی مشاوره ازدواج با زن مطلقه ضروری است؟

به طور کلی می‌توان گفت برای تجربه زندگی موفق و پر از آرامش با زنی که قبلا یک بار در ازدواج خود شکست خورده، بهتر است از مشاوره کمک بگیرید. این مشاوره به منظور ایجاد ارتباط پایدار، سالم و مدیریت بهتر زندگی مشترک برگزار می‌شود.

در این میان اگر مرد می‌خواهد فقط با انگیزه دلسوزی با زن مطلقه ازدواج کند، باید حتما در مورد احساسات خود با مشاور حرف بزند؛ زیرا ممکن است این احساس موقتی باشد و پس از ایجاد مشکل کوچکی از بین برود. از طرفی اگر مرد نمی‌داند چگونه علت طلاق زن مطلقه را از او بپرسد، می‌تواند پس از اینکه متوجه شد مراحل جلسات مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است، از آن کمک بگیرد و به راحتی در مورد دغدغه‌های فکری‌ خود با زن حرف بزند.

برخی آقایان با وجود اینکه به زن مطلقه دلبسته شده‌اند، نمی‌توانند ازدواج اول او را فراموش کنند. اگر این موضوع شما را هم آزار می‌دهد، شرکت در جلسات مشاوره ازدواج با زن مطلقه برایتان ضروری است. این نوع مشاوره به مرد کمک می‌کند تا در بحث و اختلافات زندگی مشترک دائما ازدواج اول زن را به او یادآور نشود و او را دچار احساس گناه یا عذاب وجدان نکند.

مزایای مشاوره ازدواج با زن مطلقه چیست؟

پس از اینکه متوجه شدید که این مشاوره چگونه است، خوب است بدانید این مشاوره در هر مرحله از ارتباط به بهبود و تقویت رابطه زن مطلقه و مرد کمک می‌کند.

در ادامه با دیگر مزایای این نوع مشاوره بیشتر آشنا می‌شوید:

 • این مشاوره می‌تواند به درک بهتر شرایط گذشته زن و تاثیر آ‌ن‌ها بر روابط او با مرد کمک کند.
 • این نوع مشاوره می‌‌تواند راه‌کارهای موثری برای رفع اختلافات فرهنگی یا اجتماعی ارائه دهد.
 • مشاوره به مدیریت احساسات و ترس‌ها کمک می‌کند، همچنین به زن مطلقه و مرد اطمینان بیشتری می‌دهد.
 • این نوع مشاوره، مهارت‌های ارتباطی را برای مواجهه با مشکلات و چالش‌های این ازدواج آموزش می‌دهد.
 • زمانی که مرد با وجود دلبستگی به زن مطلقه نمی‌تواند برای ازدواج با او تصمیم قاطعی بگیرد، این نوع مشاوره راهنمایی کارآمدی ارائه می‌کند.
 • حتی اگر رابطه خوبی داشته باشید، این نوع مشاوره می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی مشترک، افزایش فهم از یکدیگر و تداوم رشد فردی کمک کند.

دسترسی سریع به مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است؟

ازدواج با زن مطلقه یک موقعیت حساس و مهم است که به راهنمایی و پشتیبانی مناسب نیاز دارد. هر چقدر شناخت مرد از نیازها، ترس‌ها و تجربیات گذشته زن مطلقه بیشتر باشد احتمال موفقیت در زندگی مشترک آن‌ها بالاتر است. همچنین در اغلب موارد وقتی یک مرد تصمیم می‌گیرد با زن مطلقه ازدواج کند، قضاوت می‌شود که این موضوع خود فشار روانی زیادی بر آن‌ها وارد می‌کند. در این میان اگر بدانید مشاوره ازدواج با زن مطلقه چگونه است، می‌توانید تصمیم درست و قاطعی بگیرید.

تسریر مراقب سلامتی شماست! 

لینک کوتاه : https://www.tasrir.ir/?p=37257

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.