• امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
1
دکتر مزنر تاکید کرد:

خارج کردن بیماران از دست دلال ها در اولویت قرار بگیرد

  • کد خبر : 6386
  • 18 بهمن 1400 - 11:22
خارج کردن بیماران از دست دلال ها در اولویت قرار بگیرد
دکتر سماح مزنر جراح عمومی گفت: خارج کردن بیماران از دست دلال ها با همکاری شرکت های مدیکال توریست الزامی است.

دکتر سماح مزنر جراح عمومی در گفت و گو با پایگاه خبری تسریر گفت: در سال‌های اخیر بسیاری از افراد در کشورهای خارجی به‌ویژه کشورهای همسایه، سفر به ایران را به دلیل کمتر بودن هزینه‌ها برای دریافت خدمات درمانی ترجیح می‌دهند. مدیکال توریسم یا گردشگری پزشکی در ایران باعث جذب گردشگر و رونق اقتصادی نیز می‌شود. اما این صنعت توریسم در کشور با موانعی نیز روبرو است. ومهمترین مانع، اختلاف زبان و حضور دلال ها بوده است.

دکتر مزنر جراح عمومی افزود: مدیکال توریسم یا همان توریسم درمانی را به‌نوعی نمی‌توان نوپا حساب کرد. چون سال‌ها است که به‌خاطر پایین بودن هزینه‌های درمان در کشور ایران به دلیل نرخ ارز عمدتا افراد از کشورهای خارجی ترجیح می‌دهند که مقصد ارزان ‌قیمتی مثل ایران را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: بیماران در برخی حوزه‌های خاص مثل ناباروری، زیبایی و دندانپزشکی که هزینه‌های آن در کشور پایین است، ایران را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. اما متاسفانه در سالهای اخیر یک سری دلا ‌بازی‌هایی در فرآیند توریسم درمانی اتفاق افتاده که ضربه‌های زیادی به این شاخه از توریسم کشور زده است. پتانسیل‌های خوبی وجود دارد ولی متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این پتانسیل‌ها موجود نیست .

دکتر مزنر افزود: با توجه به این موضوع که  شرکت SM MedTour تحت نظارت اینجانب تاسیس شده است، تاسیس این شرکت چندین هدف داشته که مهمترین آن خارج کردن بیماران از دست دلال ها میباشد.

دکتر سماح مزنر جراح عمومی

شرکت SM MedTour

وی ادامه داد:  در این شرکت یک پروسه ی مشاوره آنلاین طراحی شده که بیماران میتوانند قبل ازاینکه تصمیم به سفر بگیرند ، فایل مدارک پزشکی خود را برای شرکت ارسال کرده و تحت بررسی قرار گیرد. این مدارک در تیم علمی شرکت بررسی و اقدامات لازم جهت انتقال بیماران انجام میشود. همچنین تسلط  اینجانب به دو زبان فارسی و عربی اطمینان بیماران را به دنبال دارد و سرعت دسترسی به اطلاعات را نیز بیشتر میکند.

دکتر مزنر  افزود: لازم به ذکر است که ارتباطات شرکت به دلیل همکاری اینجانب با اساتید برجسته کشور بسیار گسترده بوده و بین این اساتید استاد بزرگ جراحی سرطان  اقای دکتر شیرخدا که در حوزه ی سرطان سروگردن فعالیت دارند حضور دارند  لذا شرکت SM MedTour  اولین شرکتی که در حوزه ی جراحی سرطان سر وگردن به صورت پیشرفته و بدون محدودیت فعالیت میکند.

دکتر مزنر تصریح کرد: شرکت SM MedTour در همه ی حوزه ها و شهرهای کشور فعالیت دارد، لذا اخیرا در حال توسعه ی پروژه در شهر یزد میباشد که موجب تبدیل این شهر به بزرگرتین شهر خاور میانه در حوزه ی جراحی قلب تحت نظر دکتر سید میرحسنی جراح قلب خواهد شد.

دکتر سماح مزنر جراح عمومی

دکتر سماح مزنر جراح عمومی

وی ادامه داد: شرکت SM MedTour در حال توسعه ی پروژه ی پیوند مغز استخوان کودکان کشورهای همسایه میباشد. این پروژه موجب ورود ارز به ایران وهمچنین کمک درمانی به بخش زیادی از کودکان محروم از درمان در کشورهای همسایه میشود.

این جراح عمومی افزود: عمده‌ی سفرهای درمانی از کشورهای عرب ‌زبان به ‌ویژه حوزه‌ی خلیج فارس و مرز غربی کشور است. غالبا عراقی‌ها، کشور کویت و عمارات را در حوزه‌ی گردشگری درمانی به ‌عنوان اولویت اول میشناسند، به‌ ویژه در حوزه‌ی خدمات زیبایی و خدمات ناباروری.

وی ادامه داد: این شرکت در تلاش است که جایگاه ایران را در منطقه به ‌عنوان یک مرکز معتبر اثربخش در توریسم درمانی تثبیت کند.  یعنی مخاطبین از کشورهای توسعه ‌یافته‌تر یا کشورهای شرق دور یا حتی غرب را به آن صورت که شایسته و بایسته است جذب بکند.

دکتر مزنر تصریح کرد: روال برای کشورهایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، یک روال سه مرحله‌ای است. یک پروسه‌ی پری‌کلینیکال وجود دارد که قبل از عزیمت بیمار به مبدا ارائه‌کننده‌ی خدمات درمانی در محل اقامت بیمار اتفاق می‌افتد. یعنی بیمار از یک کانال مشخص توسط ابزارهای تکنولوژی که ارتباطات را خیلی تسهیل کردند معمولا از روی وب‌سایت پزشک خود را پیدا می‌کند و مشاوره‌ی اولیه‌ی پزشکی‌اش را انجام می‌دهد. بیمار بلافاصله عازم مقصد نمی‌شود بلکه به توصیه‌ی پزشک اقدامات پری‌کلینیکال خود را انجام می‌دهد. بدین معنا که آزمایشات خود را انجام می‌دهد و مشخصاتی که می‌بایست به پزشک ارائه دهد را ارائه می‌کند. سپس پزشک به او نوبت ویزیت لازمه را می‌دهد که به‌واسطه‌ی آن بیمار می‌تواند از کشور مبدا به سفارت مراجعه کند و درخواست ویزای درمانی که در قالب ویزای T تعریف شده را بکند و ‌به‌واسطه‌ی ویزای T وارد کشور ما بشود و در اینجا درمان خود را انجام دهد و یک دوره‌ی نقاهت کوتاهی را سپری می‌کند؛ این مرحله‌ی دوم خدماتی است که به او ارائه می‌شود. بعد متعاقبا به کشور مبدا برمی‌گردد که در کشور مبدا اقدامات مراقبتی یا نقاهتی اتفاق می‌افتد که مرحله‌ی سوم است.

شرکت SM MedTour

شرکت SM MedTour

وی در پایان یادآورشد تمرکز مدیکال توریسم فقط روی بیمار نیست. مسلما بیماری که به مقصد مراجعه می‌کند، همراه یا همراهانی را خواهد داشت. این همراهان نیازهای متفاوتی را مطرح می‌کنند. این نیازها می‌تواند رونق اقتصادی و چرخه‌ی مالی زیادی را در کشور به‌وجود بیاورد.  نباید تمرکز خود را صرفا روی بیماری بگذاریم که می‌آید اینجا تا درمان بشود و برود. ما باید تسهیل‌گری متناسب را انجام دهیم تا بتوانیم به‌واسطه‌ی آن به همراهان بیمار خدمات‌رسانی کنیم و از این همراهان به‌عنوان گردشگرانی که می‌توانند از همه‌ی جاذبه‌ها بهره‌مند شوند استفاده بکنیم. گاهی پیش می‌آید که بعضی از بیماری‌ها وخیم هستند و شرایط روحی-روانی که بر همراهان حاکم است، باید تعدیل شود. ما جاذبه کم نداریم و به‌راحتی با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم حداقل یک تلطیف روانی برای مدت بستری بیمار در بیمارستان برای همراهان او مهیا کنیم. امکانات خیلی زیاد است و زیرساخت‌ها مهیا است ولی پراکنده است. این شرکت برای این بخش نیز برنامه های مدونی ارایه میکند.

پایان پیام

لینک کوتاه : https://www.tasrir.ir/?p=6386

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.